Bakır Ürünler Nasıl Temizlenir

Farklı çeşitlerde kullanılan bakır eşyaların insan vücuduna birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydaları koruyabilmek için bakır eşyaları temiz bir şekilde korumak çok büyük önem taşımaktadır. Mutfakların vazgeçilemez ürünlerinden olan bakır çaydanlık, bakır kahve seti ve bakır şekerlik gibi eşyalar hem gündelik olarak hem de özel günlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu da bakır eşyalara doğru bir şekilde temizlik yapılmasını kaçınılmaz kılmaktadır.

Bakır ürünleri temizlemek hem maliyetsiz hem de kolaylıkla halledilebilir niteliktedir. Hemen hemen her evde bulunan birkaç malzeme ile tertemiz hale getirilebilir. Bakır ürünleri temizlemek için aşağıdaki yöntemlerden size uygun olanı tercih edebilirsiniz.

  1. Öncelikle geniş bir tencere seçilir. Tencere su ile doldurulur. Ardından 1 su bardağı sirke ve 1 çorba kaşığı tuz tenceredeki suya ilave edilir. Temizlenmek istenen bakır eşya tuz, sirke ve tuz karışımına koyulur. Ocağın altı açılır ve suyun kaynaması beklenir. Bakır eşyadaki kararmalar yok olana dek kaynar suda bekletilmeye devam edilir. Kararmaları yok olan bakır eşya kaynar sudan alınır ve soğuk suda deterjan ile yıkanır. Ardından kurulanır.
  2. İlk yöntemden daha kolay olan bu yöntemde 1 adet limon ikiye kesilir. Bakır eşyanın kararan yerlerini kesilen limon ile yok olana kadar ovalanır. Kararmaları geçtikten sonra bakır eşya bir sünger yardımıyla ovalanır ve kurulanır.
  3. 1 adet limonun suyu sıkılır. Macun kıvamına gelecek kadar tuz eklenir. Bakır eşyanın kararan yerleri bu macun ile ovulur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*