2022 öğretmenlere eğitim ödeneği ne vakit yatacak? Eğitim ödeneği ne kadar?

Posted by

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi okullarda misyon yapan kontratlı ve takımlı öğretmenlere her eğitim öğretim yılı başında eğitim öğretim ödeneği yatırılıyor.

Bu eğitim – öğretim ödeneğine ait ayrıntılar ise tatilin bitmesi ve okulların açılmasına kısa bir müddet kala tekrar gündem oldu.

2022 yılına ilişkin eğitim-öğretim ödeneğini bekleyen binlerce öğretmen, arama motorlarına sorularını yazmaya başladı.

Bu kapsamda da, “2022 öğretmenlere eğitim ödeneği ne vakit yatacak? Eğitim ödeneği ne kadar?” soruları gündem oldu.

Peki,2022 öğretmenlere eğitim ödeneği ne vakit yatacak? Eğitim ödeneği ne kadar? İşte cevabı…

2022 öğretmenlere eğitim ödeneği ne vakit yatacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda misyon yapan öğretmenlere verilecek olan eğitim ödeneği ya da kırtasiye parası için şimdi net bir tarih bilgisi paylaşılmadı.

Ödeneğin tarihi netleştiğinde haberimizde yer vereceğiz.

Eğitim ödeneği ne kadar?

Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Vazifelileri Hakem Heyeti kararına nazaran; öğretmenlerin öğretim yılına hazırlık ödeneğine her yıl için yüzde 2,5 artırım yapılıyor. Buna nazaran eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneği 2022 yılı için 1.325 TL’ye; 2023 yılı için 1.400 TL’ye çıkarılmıştı.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 32. Unsuruna nazaran hazırlık ödeneği, eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı takımlarda misyonlu olup fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil) ödenen paradır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.