Ahmet Parıltı Çebi: Josef’le birlikte TFF’ye gideceğiz

Posted by

Beşiktaş’ın sponsorluk mutabakatı sonrası gündemi kıymetlendiren Lider Ahmet Işık Çebi, MKE Ankaragücü maçında alana taraftar girmesini eleştirdi. 

“Futbolun amatör tarafından seyircinin de amatörce, keyifli izlediği ortamdan daima uzaklaşıyoruz” diyen Çebi şöyle konuştu: 

“Fanatizmin artmaya başladığı taraftarların kimilerinin aslında kulüplerine bilerek ya da bilmeyerek ziyan verdiğini esefle seyrediyorum. Ankaragücü ve öteki kulüplerin hepsi kıymetli topluluklar. Yıllar evvel kurulmuş son derece insanların katkı verdiği emekleri olduğu kulüpler. Bunları ince çizgiyle ayırmamız lazım. Ankaragücü maçında Ankaracü seyircisinin küfürle başlayan ağır küfürle devam edern ve orta vermeden devam eden olaylar kasıtlı. Daha sonra oyun germe stratejisiyle devam eden bir sonuç olduğunu düşünüyorum. Bunlar aslında gelecek olan fırtınayı gösteriyordu. Her şey planlı ve programlıydı. Küfürler de planlıydı. Alandaki oyuncuların Beşiktaşlı oyuncuları tahrik etmesi de planlıydı.

Özellikle Ankaragücü hocanının kendisi üzere sporculuğu olan bir kardeşine yaşça da çok ufak olan kardeşini amaç göstermesi bir hoca için yakışıksız bir durumdur. Bunun altını çizmek lazım. Bir sefer hocaların akıllarını başlarına alması lazım. Bu yetmiyor. Maç bitiyor. Hakem Bana nazaran durumu yönetim etmek manasında duyduğum kadarıyla VAR’dan da gelen baskıyla Josef üzere yılların oyuncusuna, kaptanımıza kırmızı kart gösteriyor. Bu baştan aşağı komik ve düzmece bir olaydır. Genel manada seyircinin hocasının ve hakemlerin yaptığı bu kusurlardan toplulukları kusurlu bulmayız.”

“Camialara saygısızlık yapmayacağız. Gereken yansıları göstereceğiz. Özellikle üzüldüğüm taraf şu. Maalesef sanıyorum, kanunlarımızın yetersizliğinden olduğunu düşünüyorum. Alana girip bütün sporsesverleri huzursuz yapan bir genç arkadaş sonraki gün mahkemenin kararıyla özgür bırakılıyor. Camiasınan kimi kendini bilmezler bunu fotoğraflıyorlar. Sol başta da avukat cüppesi giyen birisi var. Bir avukat hata işlemiş bir şahısla poz veremez. Kimse durması gerektiği yerini ve haddini bilmiyor. Ankaragücü Lideri’ni nazik davranışı ve özür dilemesinden dolayı takdir ediyorum.  Beşiktaş Kulülü Hukuk Heyeti gerekli müracaatlarını yapacaktır. Federasyon liderimiz müracaat etmediğimizi söylemiş. Prosedür gereği kendilerinin evvel Disiplin Konseyi’ne sevk etmesi gerekiyor. Bundan sonra futbol topluluğunun, futbol terörüne hizmet etmemeyi kendileri için bir hedef edinmesi gerekiyor. Aksi halde bu gidişle alanda oynanan futbolu değil tribünlerde yapılan şaklabanlıkları seyrederek Türk futboluna ziyan vereceğiz.” 

“BAKALIM JOSEF’İN GÖZLERİNE BAKINCA NE KARAR ALACAKLAR”

Josef’e verilen kırmızı kart kosunda ise Ahmet Parıltı Çebi, “Kulüpler Birliği Başkanlığı’nı yürüten liderimiz var. TFF’ye gideceğiz. Ekip kaptanımız Josef ile katılacağız. Arkadaşını korumak için kırmızı kart gören bir futbolcu ile birlikte gideceğiz. Bakalım Josef’in gözlerine bakınca ne karar alacaklar?” tenkidinde bulundu. 

ERDEN TİMUR’UN AÇIKLAMALARI

Galatasaray Sportif AŞ Lideri Erden Timur’un Gaziantep FK maçı sonrası “Biz TFF’ye gitmeyiz” biçimindeki kelamları üzerine ise Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, “Beni kastettiğini düşünmüyorum, o denli yapıda bir arkadaşımız değil. 10 şahısla 2-1 maç alınca konuşmak öbür türlü, maçı kaybedince konuşmak diğer türlü. Olabilir, genç arkadaş, o da öğrenecek. Söylediği lafların nereye gittiğini öğrenecek.” açıklamasını yaptı. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.