Aslan Kral geri dönüyor

Posted by

Disney D23 Expo son hızıyla devam ediyor. Yeni filmlerin ve animasyonların duyurulduğu etkinlik bünyesinde gelecek yeni yapımın adı belli oldu. Live-action olarak geliştirilen The Lion King filminin öncesini anlatacak yapım Mufasa: The Lion King ismiyle 2024 yılında izleyicileriyle buluşacak.

Disney’ın dünya çapında popülerlik kazanmış ödüllü animasyon yapımı The Lion King, geçen yıllarda live-action olarak yeniden çekilmişti. Ancak Disney burada durmayacakmış gibi görünüyor. 2019 yapımı filmin öncesini anlatacak Mufasa: The Lion King, vahşi Afrika’da Mufasa’nın nasıl kral olduğunu konu alacak. Barry Jenkins tarafından yönetilecek film serinin hayranlarına yeni maceralar sunuyor.

Yönetmen Jenkins panelde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu filmi yapmalıydım. Çünkü 14 yaşımda iki yeğenimi büyütürken bir VHS kasetinde iki gün boyunca toplamda 95 kere bu filmi izledim. İzlerken Mufasa’yı ve nasıl bu kadar başarılı bir kral olabildiğini düşündüm. Ben kral değilim, ben kral değilim… Mufasa ailesi ve arkadaşları olduğu için bu kadar muhteşem.”

MUFASA: THE LİON KİNG FİLMİ “MOONLİGHT”IN YÖNETMENİNE EMANET

Duyuru ile birlikte kısa bir duyuru fragmanı da paylaşıldı. The Lion King’in bir sonraki filmi için hayranların ne ümit etmesi gerektiğine dair ufak bir parça hayranlara izletildi.

Filmin yönetmeni Barry Jenkins ise 2016 yılı çıkışlı Moonlight filmi ile ismini geniş kitlelere duyurmayı başarmıştı. Oscar ödüllü filmde Trevante Rhodes, Janelle Monae ve Mahershala Ali yer almıştı. Yönetmen en son 2018 yılında romantik drama türündeki If Beale Street Could Talk filmiyle sinemalarda yerini almıştı. Serinin takipçileri Barry Jenkins’in yeni Aslan Kral uyarlamasına neler katabileceğini merakla bekliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.