Çanakkale’de eşini öldüren caninin birçok defa aldattığı ortaya çıktı

Posted by

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde oturan Ayşe Korur (38), uzun müddettir geçimsizlik yaşadığı 2 çocuğunun babası 17 yıllık eşi Gencay Korur’u (40) bir yıl evvel terk edip, Ezine ilçesindeki babaevine döndü ve boşanma davası açtı.

Düğünlerde çalgıcılık yapan Gencay Korur, 9 Ağustos günü saat 20.00 sıralarında, boşanma davaları süren eşiyle konuşmak için kayınpederinin meskenine gitti.

Öldürdü, “gururlu hissediyor” paylaşımı yaptı

Gencay Korur, burada yanında getirdiği av tüfeğiyle eşini öldürüp, kaçtı.

Sosyal medya hesabından ‘gülen yüz’ sözü ve ‘gururlu hissediyor’ paylaşımı yapan Korur, “Ayşe Korur, Hakk’ın rahmetine kavuştu. Ben namusumu temizledim, herkese duyurulur” yazdı.

Cani koca, polis tarafından İzmir’in Dikili ilçesinde yakalandı.

“Cilveli formda konuştuğunu duyunca…”

İfadesinde, “Olay günü eşimin yaşadığı ailesinin meskenine gittiğimde eşimi dışarıda telefon ile konuşurken gördüm. Cilveli formda konuştuğunu duyunca sonlanarak av tüfeğini sakladığım yerden aldım. Eşimi takip ederek, meskenin içerisine girip kendisine ateş ettim.” diyen Korur, tutuklandı.

1 yıl evvel öldüresiye dövdü

Gencay Korur’un, olaydan 1 yıl evvel de eşini darbettiği, Ayşe Korur’un hayati tehlikesi olduğu için Bayramiç Devlet Hastanesi’nde nezaret altında tutulduğu ortaya çıktı.

Gencay Korur hakkında ‘kasten yaralama’, ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından soruşturma başlatılarak, savcılık talimatıyla o vakit gözaltına alındığı, sözü alındıktan sonra ise özgür bırakıldığı belirtildi.

“Birçok sefer aldattım”

Ayşe Korur ile 13 yıldır anlaşamadıklarını söyleyip, devamlı arbede ettiklerini belirten Gencay Korur tabirinde, “Ayşe benimle ilgilenmiyordu. Bundan ötürü da geçmiş vakitte birçok defa aldattım. Hatta boşanma kararı aldım. Fakat çocuklarım nedeniyle boşanmaktan vazgeçtim.” dediği tabir edildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.