Diyarbakır’da 19 gazeteci gözaltına alındı

Posted by

Gazetecilere yönelik gözaltılara bugün yenileri eklendi. 19 gazeteci gözaltına alındı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere nazaran; Diyarbakır’da bu sabah erken saatlerde gazetecilerin meskenlerine polis baskınları yapıldı. Dicle Fırat Gazeteciler Derneği (DFG) Eşbaşkanı Serdar Altan, JINNEWS Müdürü Safiye Alagaş, JINNEWS editörü Gülşen Koçuk, Mezopotamya Ajansı (MA) editörü Aziz Oruç, Ömer Çelik, Suat Doğuhan, Ramazan Geciken, Berivan Karatorak, Esmer Tunç, Sevinç Toprak, Zeynel Abidin Bulut, Mazlum Doğan Güler, Mehmet Şahin, Elif Üngür, İbrahim Koyuncu ve Remziye Temel ile ismi öğrenilemeyen 3 gazeteci gözaltına alındı.

Polis, gözaltına alınan gazetecilerin telefon ve bilgisayarlarına da el koydu.

Anadolu Ajansı (AA) ise Belçika ve İngiltere’den yayın yapan televizyonlara ilişkin 102 programa ilişkin 82 saatlik içeriğin incelendiğini ve bu doğrultuda gözaltıların gerçekleştiğini duyurdu.

SAVCI, SORUŞTURMA EVRAKI HAKINDA BİLGİ VERMEDİ

Avukat Resul Temur, gazetecilerle görüşmek ve gözaltı kararıyla ilgili bilgi almak üzere savcıyla görüştüğünü söyledi. “Operasyon”un devam ettiğini belirten savcı, soruşturma belgesini Temur ile paylaşmadı. Temur, gözaltına alınan gazetecilerin yurtdışında yayın yapan televizyon kanalları için program ve haber yaptıklarına dikkat çekti. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.