En Kirli Bulaşıkları Bile Anında Temizlemenize Yardımcı Olacak 5 Paklık Tüyosu!

Posted by

Tüm bulaşıklarınızı ve mutfak eşyalarınızı bulaşık makinesi kullanmadan nasıl hoş bir formda temizleyebileceğinizi öğrenin! Bu paklık tüyoları, tüm mutfak gereçlerinizin ve bulaşıklarınızın olabildiğince pak olmasını sağlayacaktır.

FIRIN KABI

Bir fırın kabına yapışan yiyecek artıkları inatçı olabilir ve çıkarılması sıkıntı olabilir. Tekrar de, bu artıklardan ve lekelerden kurtulmak için kuvvetli bir formda ovalamak hiç gerekli değildir. Fırın kabını ılık suyla doldurun ve yaklaşık iki saat bekletin. Daha sonra artıkların yumuşayarak çıktığını fark edeceksiniz ve çabucak temizleyeceksiniz. Bu sayede Fırın kabınız yeni üzere görünecek!

ŞİŞELER YAHUT SÜRAHİLER

Güzel bir sürahi yemek masasında her daim hoş görünebilir, lakin daha sonra temizlemek biraz can sıkıcı olabilir. Tüm köşelere ve ortalara ulaşmak bilhassa zordur. Neyse ki, rastgele bir şişe, sürahi yahut her hangi bir şişeyi çabucak temizlemenize yardımcı olacak kullanışlı bir temizleme tüyosu var. Sürahiyi biraz ılık su, biraz pişmemiş pirinç ve bir damla bulaşık deterjanı ile doldurun. Şişenin üstünü düzgün bir biçimde kapatın ve akabinde birkaç sefer üst ve aşağı sallayın. Pirinç bir çeşit ovma fonksiyonu görür ve tüm kiri giderir.

DÖKME DEMİR TAVA

Bulaşık makinesine dökme demir tava koymamak en uygunudur. Bulaşık makinesi tabletlerinin agresif bileşenleri, tencerenin kaplamasına ziyan verebilir. Neyse ki, esasen bu tıp paklık eserlerine gereksiniminiz yok; tek muhtaçlığın olan bir patates! Dökme demir tavanıza biraz tuz koyun ve tavayı ovalamak için yarım patatesin düz tarafını kullanın. Akabinde, tavayı suyla durulayın ve bir kağıt havlu yahut bulaşık bezi ile kurulayın.

KAHVE KUPASI

Pek çok insan her gün kahve içer ve çoklukla her gün tıpkı bardağı kullanır. Çok fazla kullanım ile kupanızın kahverengi bir sinema kazanması kaçınılmazdır. Bulaşık makinesi bu kahverengi lekeleri büsbütün çıkarmaz. İşe yarayan bir yol, kupayı ılık suyla doldurmak ve ona biraz kabartma tozu eklemektir. Bu karışımı 15 dakika bekletin ve akabinde kupayı soğuk suyla durulayın. Lekeler yok olacak!

BLENDER

Elimizdeki son ipucu, blenderinizi temizlemek için bir ipucu. Birçok insanın nizamlı olarak kullandığı, fakat bulaşık makinesinden atılamayan aygıtlardan biridir. Ve bir blenderi temizlemek tam olarak eğlenceli bir vakit değil. Fakat ümitsizliğe kapılmanıza gerek yok zira bu kolay temizleme tüyosu ile blenderiniz kısa müddette tekrar tertemiz olacak. Blenderi ılık su ve bir damla bulaşık deterjanı ile doldurun, açın ve bu kadar. Blenderin gerisindeki güç, tüm kir ve yemek artıklarının çıkmasını sağlayacak ve blenderinizi duruladıktan sonra tekrar yeni üzere görünecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.