Erdoğan ‘Alakam yok’ demişti: SADAT önergesine AKP ve MHP’den ret!

Posted by

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun kapısına dayandığı SADAT ile ilgili dikkat çeken sözler kullandı.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun SADAT kapısında açıklama yapmasına ait, “Bu çıkışın suflesinin nereden geldiğini, neyi amaçladığını, niye artık yapıldığını da çok güzel biliyoruz. Başaramayacaksınız” derken, SADAT’ın yöneticileriyle hiçbir alakasının olmadığını sav etti.

Erdoğan, burada yaptığı açıklamada, “SADAT’ın yöneticileriyle, kendileriyle yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde bunu adeta bizim şu anda kullandığımız darbeci bir oluşum olduğunu söyleyecek kadar terbiyesizleşiyor” kelamlarını sarf etti.

SADAT ÖNERGESİNE AKP VE MHP’DEN RET!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lider Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, ferdî toplumsal medya hesabından, SADAT’ın kamu kurumlarıyla alakalarının açığa çıkarılması ve şirket hakkındaki argümanların araştırılması istikametindeki verdikleri araştırma önergesi Meclis’te AKP-MHP oylarıyla reddedildiğini duyurdu.

Özkan, “AKP SADAT’ı akladı! SADAT’ın münasebetlerinin açığa çıkarılması ve şirketin araştırılması için verilen önerge AKP-MHP oylarıyla reddedildi” tabirlerine yer verdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.