Eski Tesla yöneticisi: Elon Musk, kendisiyle birebir fikirde olmayanları işten çıkarırdı

Posted by

“The Iced Coffee Hour” isimli podcast’in yeni bir kısmında, sunucu Graham Stephan ve Jack Selby, Tesla’nın eski bölge yöneticisi Carl Medlock ile röportaj yaptı.

Medlock, CEO Elon Musk ile direkt çalışmanın nasıl bir şey olduğuyla ilgili soruları yanıtladı ve Musk’ın idare şekli hakkında yeni detaylar paylaştı.

Musk’la çalışmanın “eğlenceli” olduğunu söyleyen eski yönetici, lakin işvereninin toplumsal olmadığını, insanları anında kovacağını ve göz korkutucu olabileceğini belirtti.

İşte 2009’dan 2013’e kadar Tesla’da çalışan eski bölge yöneticisi Carl Medlock’un ağzından Elon Musk:

“Elon Musk’ı masanın üzerinde uyurken gördüm”

Musk’ın günün her saatinde çalıştığı ve hatta yerde uyuduğu argümanlarına cevap olarak Medlock, bir defasında Musk’ı bir masanın üzerinde kendinden geçtiğini fark ettiğini ve bir fotoğraf çektiğini paylaştı.

Medlock, “Fotoğrafı çektim ve ‘Aman İlahım, bunun için kovulacaksın’ diye düşündüm ve fotoğrafı sildim.” dedi.

Musk’ın ofis etrafında bir ünlü üzere davranmadığını belirten yönetici, 2022 prestijiyle dünyanın en varlıklı insanı olan Musk’ın “düzenli bir adam” olarak gördüğünü kelamlarına ekledi.

“Hiç latife yapmazdı”

Elon Musk hakkında açıklamalarına devam eden Medlock, “Seninle konuşması gerekirse seninle konuşurdu. Lakin Musk, toplantılarda bile sohbet ederek vakit kaybetmezdi ve direkt mevzuya girerdi. Onu çalışanlara latife yaptığını hiç görmedim.” sözlerini kullandı.

“Musk’a karşı gelen kovulurdu”

Eski Tesla yöneticisi, Elon Musk’ın kendisiyle tıpkı fikirde olmayanları işten çıkardığını söyledi.

Tesla’daki birinci günlerinde Medlock, bir toplatında Musk ile birebir fikirde olmayan bir çalışanın kelam aldığını ve o çalışanı bir daha hiç görmediğini açıkladı.

Medlock, “Onunla tartışamazsın. Elon bir toplantının sonunda ayağa kalktığında ve ‘Gideceğimiz istikamet bu’ dediğinde, sandalyenizden kalkıp o istikamete gitseniz uygun olur. Aksi halde kovulabilirsiniz. Zira o, insanların gerisinden konuşacak biri değil, ne olacaksa o anda karar verir.” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.