Evlat nöbetindeki anne: HDP’ye bakanlık verilmesini kabul etmiyoruz

Posted by

Türkiye’de evlatları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan aileler, nöbetlerine devam ediyor.

Evlat nöbetlerinden biride Van’da gerçekleşiyor.

Evlatlarına kavuşmak için Cumhuriyet Caddesi’nde bir ortaya gelen aileler, terör örgütüne slogan attı.

HDP ve terör örgütü PKK aleyhine slogan atarak HDP Vilayet Başkanlığı önüne kadar yürüyen aileler, evlatlarının hasretine dayanamadıklarını vurgulayarak, çocuklarına teslim olmaları istikametinde davette bulundu.

Aileler slogan yazılı dövizlerle reaksiyon gösterdi

Kendilerini aşikâr etme için her yolu deniyen aileler, “Anneler HDP’yi lanetliyor”, “Evlat nöbetindeyiz”, “Artık kâfi, yakamızdan düşün”, “Şehidime dokunma, onlar bize emanet”, “Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak” ve “Van anneleri evlat nöbetinde” yazılı dövizler taşıdı.

“HDP’yi kimse devlet olarak kabul etmiyor”

Eyleme katılan anne Nazlı Sancar, 2012’de 13 yaşındaki kızı Şeyma’nın dağa kaçırıldığını söyledi.

Yıllardır evlat hasreti çektiğini belirten Sancar, şunları kaydetti:

“HDP’ye, PKK’ya kâfi diyoruz. CHP, ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ diyor. Biz bunu kabul etmiyoruz. HDP, PKK’nın siyasi kolu, bacağıdır. HDP’yi kimse devlet olarak kabul etmiyor. Rabbim hakkımızı HDP’ye, PKK’ya bırakmasın. Her hafta bir umutla buraya geliyorum.

“Gelin artık yeter”

Dağdaki çocuklara sesleniyorum. Gelin kâfi artık. Zalimlere, katillere inanmasınlar, güvenmesinler. Çocuklarımızın ellerindeki kalemi kendi çocuklarına veriyorlar, özel okullarda okutuyorlar. Silahı da çocuklarımızın, yoksul fukaranın, Kürt çocuklarının ellerine veriyorlar.

Öldürüyorlar, öldürtüyorlar, fare üzere mağaralarda çürütüyorlar, kurşunların önüne atıyorlar. Bu Allah’a reva mıdır? Rabbim annelerin, babaların hakkını onlara bırakmasın.” ifadelerini kullandı.

“Bunların ensesinden ayrılmayacağız”

AA’nın transferine nazaran, baba Necmettin Biçer de kızı Gülcan’ın 6 yıl evvel kandırılarak, dağa götürüldüğünü belirtti.

Evladına kavuşmak için hareketi sürdürdüğünü anlatan Biçer, şöyle konuştu:

“HDP’liler bunu uygun bilsinler. Ülke toprağının her karışında tüm vatandaşların kanı var. Bu ülke kolay kurulmadı. Bölücülere kaptırmayacağız. Bunların ensesinden ayrılmayacağız.

Çocuklarımız dağdan ininceye kadar buradan ayrılmayacağız. Dağdaki çocuklara seslenmek istiyorum. Gelin güvenlik güçlerine teslim olun. Bunların palavralarına kanmayın. Şu ana kadar 37 evladımız geldi. Ailelerinin yanında, ana baba kucağındalar. Siz kimler için savaşıyorsunuz?” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.