Fırtına Bodrum’da hayatı felç etti

Posted by

Muğla’nın Bodrum ilçesinde iki gündür süren fırtına nedeni ile turistik ilçede hayat felç oldu. Bodrum Datça feribot seferleri iptal edildi. Denize açılan yelkenli tekneler batma tehlikesi geçirdi, sörf yapanlar ise sert rüzgar ve dalgalarla sürüklenerek mevtten döndü.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaklaşık iki gündür süren ve bu sabah saatlerinden itibaren şiddetini arttıran rüzgar bilhassa kıyı kesitlerinde ve açık denizde kabus yaşattı.

FERİBOT SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ, YELKENCİLER BATMAKTAN KURTULDU

Bu sabah yapılması gereken Bodrum- Datça ve akşam saatlerinde yapılması gereken Datça- Bodrum feribot seferlerinin hava muhalefeti nedeniyle iptal edildiği duyuruldu.

Özellikle Yalıkavak, Turgutreis, Gündoğan ve Torba açıklarında saatteki suratı 60 km’yi aşan fırtına ve 3 metre dalga yüksekliği nedeni ile açık denizde olan kimi yelkenciler devayı limanlara sığınmakta buldu.

Turgutreis ile Çatal Ada ortasında limana girmeye çalışan bir yelkenli ise yaptığı hareketler sonunda motor çalıştırarak son anda batmaktan kurtuldu.

SÖRFÇÜLER FIRTINA VE DALGALARLA SÜRÜKLENDİ

Akyarlar Mahallesi Ali Hoca Burnu’nda rüzgar sörfü yapan birtakım turistler ise kıyıdan yarım mil açıkta fırtınaya yakalanınca sörf tahtasından düşerek dalgaların ortasında metrelerce sürüklendi.

Zor durumda olan sörfçülerin yardımına tekrar arkadaşları yetişti. Bodrum’da fırtınanın tesirini iki gün daha sürdüreceği belirtildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.