Galatasaray Lideri Dursun Özbek, futbolda 3-4 transfer düşünüyor

Posted by

Galatasaraylılar Derneği tarafından Galatasaray Lisesi’nde düzenlenen pilav gününe katılan yeni lider Dursun Özbek, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Seçimlerin Galatasaray’da çok keyifli periyotlar olduğunu aktaran Özbek, “Seçimler Galatasaray’da bir şölen, bayram niteliğinde geçiyor. Dün de o denli oldu. Yaklaşık 5 bin Galatasaraylı buradaydı. Birbiriyle görüşüp, sohbet edip kaynaşanlar vardı. Bizde seçimin en büyük özelliği bu. Bugün de pilav günümüz. İki tane bayram gününü bir ortada yaşıyoruz” diye konuştu.

“3 YAHUT 4 NOKTA TRANSFER”

Seçilmesinin akabinde sabah uyandığında ne hissettiğinin sorulması üzerine Özbek, “Galatasaray’a hizmet için geldik. Memnunluk hissettik. Genel konseyin bizi bu vazifeye layık görmesi de çok kıymetliydi. Bundan sonra Galatasaray’a olan borcumuzu ödeyeceğiz. Hizmet yaparak Galatasaray’a en büyük faydayı sağlamak için sabırsızlanıyorum. Salı günü mazbata merasimimiz var. Ondan sonra işbaşı yapacağız. Galatasaraylıları keyifli etmek, camiayı layık olduğu yerlere taşımak için elimizden geleni yapacağız” sözlerini kullandı.

Dursun Özbek, transferle ilgili sorular üzerine, çalışmalara seçimden evvel başladıklarını belirterek, “Seçime hazırlanırken kimi çalışmaları yürütüyorduk. Salı günü vazifesi devraldığımız vakit yeni başlayacak değiliz. Evvelden hem finansal hem de futbol ile amatör branşlarda transferlerle ilgili gerekli çalışmaları yaptık. Biraz süratli hareket etmek zorundayız. Misyonu devraldıktan sonra gerekeni yapacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Sarı-kırmızılı kadrosu bozmayacaklarını aktaran Özbek, “3 yahut 4 tane nokta transferimiz var. Ekibi bozmayı düşünmüyoruz. Transfer gelişmelerine bağlı olarak birtakım kararlar değişebilir ancak şu andaki görüşümüz bu” diye görüş belirtti.

“TORRENT İLE GÖRÜŞECEĞİZ”

Teknik yönetici kararıyla ilgili ısrarlı sorular üzerine sarı-kırmızılı kulübün yeni lideri, “Salı günü evvel Sportif AŞ’nin idare heyetini oluşturmamız lazım. Bunu oluşturduktan sonra açıklama gelecektir” dedi.

İspanyol teknik yönetici Domenec Torrent ile görüşüp görüşmeyeceğinin sorulması üzerine Özbek, “Görevi devraldıktan sonra elbette ki Torrent ile görüşeceğiz. Kendisi bizim antrenörümüz” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.