HDP’nin 1915 olaylarına ilişkin skandal açıklamasına peş peşe tepkiler

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, HDP’nin 1915 olaylarına yönelik açıklamasına tepki gösterdi.

Kalın, HDP Merkez Yürütme Kurulu’nun 1915 olaylarına ilişkin, “Ermeni soykırımı utancıyla yüzleşin” başlığıyla yaptığı açıklamaya ilişkin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “Tarihi gerçekleri çarpıtmak yerine sırtınızı dayadığınız PKK ve Asala terörü utancıyla yüzleşin.” ifadesine yer verdi.

ALTUN’DAN YANIT

İletişim Başkanı Altun, Twitter’daki hesabından, HDP Merkez Yürütme Kurulu’nun 1915 olaylarına ilişkin ‘Ermeni soykırımı utancıyla yüzleşin’ başlıklı açıklamasına tepki gösterdi. Altun, “Bizim uzun ve şanlı tarihimiz gurur kaynağımızdır. Sizin kısa ve kara tarihiniz ise utanç vesikalarıyla doludur. Sizin tarihiniz, bölücü terör örgütünün tarihidir. Sizi aziz milletimize havale ediyoruz” dedi.

b6c2a42403ddb699ddeaeb2a87677d61

ÖMER ÇELİK’DEN SERT AÇIKLAMA

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de HDP’nin skandal açıklamasına yönelik sert açıklamalarda bulundu.

Çelik şu ifadeleri kullandı:

PKK adlı katliam şebekesinin insanlarımıza dönük katliamlarıyla yüzleşin. PKK’nın yakın coğrafyamızdaki her dinden ve etnik gruptan insanlara dönük katliamlarıyla yüzleşin. Bu söyledikleriniz doğru değil. Durduğunuz yer doğru değil. Çünkü bağlı olduğunuz yer insani değil.

Nerede bir yıkıcı siyaset varsa ilk destekçisi siz oluyorsunuz. Söylediğiniz şey bir tarih tezi değil, bir siyasi analiz değil, bir siyasi iddia bile değil. Söylediğiniz şey sadece ASALA ve PKK arasındaki ilişkinin sözcülüğünden ibarettir. Asıl utanılması gereken budur.

BÜLENT TURAN’DAN TEPKİ

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, HDP’nin 1915 olaylarına yönelik açıklamasına tepki gösterdi.

Turan, HDP Merkez Yönetim Yürütme Kurulu’nun 1915 olaylarına ilişkin “Ermeni soykırımı utancıyla yüzleşin” başlığıyla yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Bülent Turan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kandil’in aparatı, emperyal güçlerin maşası, ‘Çocuklarımızı istiyoruz’ sözlerinin muhatabı, kısacası her şey oldunuz ama sadece Türkiye’nin partisi olamadınız.” ifadelerini kullandı.

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir