İstanbul’a kar yağacak mı? Bu hafta İstanbul’a ne zaman kar yağacak?

İstanbul’a kar yağacak mı? Bu hafta İstanbul’a ne zaman kar yağacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için haftalık hava durumu tahminlerini yayınladı. Tahminler içerisinde kar yağışı için beklenen haber geldi.

İSTANBUL’A KAR YAĞACAK MI?

MGM’nin hava durumu tahmin raporlarına göre bu hafta İstanbul’a kar yağışı gerçekleşecek.

İSTANBUL’A NE ZAMAN KAR YAĞACAK?

12 Ocak 2021 Salı, 13 Ocak 2021 Çarşamba ve 14 Ocak 2021 Perşembe günleri yağmurun etkili olacağı İstanbul’a kar yağışı ise 15 Ocak 2021 Cuma günü gerçekleşecek. Cumartesi günü de kar yağışının beklendiği İstanbul’da, hava sıcaklığı 0 dereceye kadar düşecek. Cuma günü 2 derecelere kadar inen sıcaklık değerleri cumartesi günü ise 0 derece dolaylarında olacak.

Salı gününden itibaren azalmaya başlayacak olan sıcaklarla birlikte uzun süre sonra il genelinde kar yağışı gerçekleşecek.

İstanbul’da hafta boyunca beklenen sıcaklık değerleri ise şu şekilde olacak…

5ffd73e1214ed803b85ada81

Bugün yağışların, önce Trakya genelinde, öğleden itibaren İstanbul Avrupa Yakası’nda etkili olması bekleniyor.

Akşam saatlerinden itibaren İstanbul genelinde, gece saatlerinden itibaren ise Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde yer yer kuvvetli sağanak öngörülüyor.

Bölgedeki sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olacağı, rüzgarın batı ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

Söz konusu illerde kuvvetli yağış beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

 

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir