İstanbul’da değişmeyen manzara… Tekrar birebir görüntüler!

Posted by

İstanbul Sultangazi’de hayvan satış alanında kurbanlıklarını satın alanlar, yol kenarı ve boş topraklarda kesim yaptı… Sultangazi Belediyesi zabıta takımları, kaçak kesim yapanlara ceza kesti….

Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde bulunan hayvan satış alanı Kurban bayramının birinci gününde hareketliydi.

Kurbanlıklarını satın alanlar yol kenarında ve boş topraklarda kesim yaptı. Kesilen kurbanlıklar alanda parçalanarak poşetlere dolduruldu.

Sultangazi Belediyesi zabıta takımları, belirlenen alanlar dışında kesim yapanlara ceza kesti. İlçede 130 şahsa kaçak kısımdan ötürü 277’şer lira ceza kesildiği öğrenildi.

“TEKSTİLDE ÇALIŞIYORUM. KURBAN BAYRAMLARINDA KESİTE GELİYORUM”

Kaçak kesim yapanlardan Şaban Üstünalp, şöyle konuştu:

*Mutlaka muhtaçlık sahiplerine elimizden geldiği kadarıyla dağıtacağız. Bayramda Allah’a ne et, ne kan ulaşır, takvası ulaşır. Gereksinim sahiplerine yardımcı olacağız. İki tane ufak baş kestim. Bir adedini dağıtacağız bir tanesi çoluk çocuğumla yiyeceğim.

Bahattin Doğan ise “Tekstilde çalışıyorum. Kurban bayramlarında kesite geliyorum. Şu ana kadar beş tane kestik. Geçen sene tıpkı yerde burada elimi kestim. Bu sene de inşallah bir sakatlık olmaz. Kesim yapan Şehmus Ugar bayramda ekstra işe geldiğini belirleterek “Küçükbaşı 400 liraya, büyükbaşı 2 bin TL’ye kesiyoruz” dedi. (DHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.