Kırkpınar Başpehlivanı Cengizhan Şimşek’in sırrı ‘eşek’miş!

Posted by

661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde rakiplerini birer birer yenerek başpehlivan olan Cengizhan Şimşek’in eşekle yaptığı idmanın manzaraları gündem yarattı.

Bu yıl 661’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olan Cengizhan Şimşek’in (26), final güreşinde altın kemeri getiren ‘supleks’ isimli oyunu, idmanları sırasında eşekle çalıştığı ortaya çıktı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor Kulübü güreşçisi Cengizhan Şimşek, Edirne’de düzenlenen 661’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin finalinde Mustafa Taş ile karşılaştı. İki pehlivan orta ara kontrataklar yapsa da 40 dakikalık olağan müddet içerisinde birbirine üstünlük sağlayamadı. Akabinde puan alanın kazanacağı kısma geçildi. Cengizhan Şimşek, rakibi Mustafa Taş’ı önden geriye atarak yapılan ‘supleks’ oyunuyla açık düşürüp, altın kemerin sahibi oldu. Karşılaşmayı kazanan Şimşek, Türkiye başpehlivanı unvanını aldı.

BAŞPEHLİVAN EŞEKLE ÇALIŞMIŞ

Cengizhan Şimşek’e altın kemeri getiren oyunu, memleketi Antalya’nın Korkuteli ilçesinde eşekle çalıştığı ortaya çıktı. Toplumsal medyada yayınlanan bir görüntüde, Cengizhan Şimşek’in bir eşekle çalıştığı, sonrasında eşeği karın bölgesinden tutup supleks hareketini yaptığı görüldü. Birçok çabayı supleks oyunuyla kazanan Şikşek’in, etrafında ‘supleks adam’ olarak tanındığı belirtildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.