Kırkpınar’da gergin anlar! Ortalık bir anda karıştı

Posted by

Edirne’de düzenlen 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ‘kırmızı kartla’ rakibine yenilen Başpehlivan Şaban Yılmaz, haksızlığa uğradığını argüman ederek, dualı çayıra veda ettiğini açıkladı.

Edirne’de bu yıl 661’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde kıyasıya uğraş yaşanıyor. Öğlen saatlerinde kura çekiminin akabinde 54 başpehlivan dualı çayıra çıkıp rakiplerine karşı çaba sergiledi. Birinci çeşitte rakiplerini yenen başpehlivanlar, ikinci cinse yükseldi.

İkinci tıp kura çekimlerinde başpehlivan Şaban Yılmaz ile Tanju Gemici eşleşti. Hakem heyeti tarafından Yılmaz’a evvel sarı akabinde kırmızı kart verildi. Vakit zaman gergin anların yaşandığı er meydanında, Başpehlivan Yılmaz, hakem heyetinin yanına çıkmak için demirlere tırmandı. Çevik Kuvvet polisleri ağır güvenlik tedbiri alırken, Yılmaz’ın sevenleri de ağır kalabalık oluşturdu. Gergin anların yaşandığı esnada, polis takımları Şaban Yılmaz’ı sakinleştirmek için ağır uğraş sarf etti. Bu esnada seyirciler de hakem heyetine şişe ve gibisi unsurlar attı.

“ÇOLUĞUMDAN ÇOCUĞUMDAN FEDAKARLIK YAPTIM”

Er Meydanı’nda kispetini söken Şaban Yılmaz, dualı çayıra veda ettiğini ve haksızlığa uğradığını söyledi. Yılmaz konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Beni sevenlerden razı olsun. Şaban Yılmaz’a haklarını helal etsinler. Ben 45 yaşındayım bak hala güreşiyorum. Ben çoluğumdan çocuğumdan fedakarlık yaptım kamplara girdim. Burada gecemizi gündüzümüze kattık. Birinci sarı kart nasıl verilir ağzımın içine bakın. Paçamı çözüyorum, eşyalarımı bırakıyorum ve yaşı 50’ye kadar uzatsalar ben güreşmiyorum.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.