Komşusunu darp eden Halil Sezai’nin konsedeki sözlerine hapis talebi!

Posted by

‘İsyan’ şarkısıyla ünlenen Halil Sezai Paracıkoğlu, Tuzla’da 15 Eylül 2020 tarihinde komşusu Hüseyin Meriç’i (68) darbetmişti. Komşusuna şiddet uyguladığı görüntüler güvenlik kamerasına da yansıyan şarkıcı, 1 yıl 11 ay 17 gün hapse çarptırılmış ve 42 gün tutuklu kalmıştı.

“KAFAM İYİ OLDUĞU İÇİN TAM DÖVEMEDİM”

Ünlü şarkıcı, sahne aldığı bir mekanda “Kafam iyi olduğu için gerekli şekilde tam dövemedim. Bir dahaki sefere inşallah. Hak etti. G…n tekiydi gerçekten” şeklinde sözler sarfetmişti. Meriç’in şikayeti üzerine başlatılan soruşturma çerçevesinde ifadesi alınan Halil Sezai, “Kimseye yönelik hakaret ve tehditte bulunmadım. Konserde sohbet ediyordum” diyerek, suçlamayı kabul etmemişti.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, Halil Sezai’nin 18 Temmuz 2021 tarihinde verdiği konser sırasında darp olayıyla ilgili konuştuğu, bu esnada müşteki Hüseyin Meriç’i hedef alarak küfür ve hakaret içerikli sözler söylediği anlatıldı.

TARAFLAR UZLAŞAMADI!

Halil Sezai’nin bu sözleri söylerken konser alanında alenen yayınlanmak üzere kamera çekimi yapıldığını bildiği ve ‘alenen hakaret’ suçunu işlediği kaydedildi. Suçun uzlaştırma çerçevesinde kaldığı, taraflar arasında uzlaşma sürecinin başlatıldığı ancak tarafların uzlaşamadıkları aktarıldı.

2 YIL 4 AY HAPİS TALEBİ

İddianamede, Halil Sezai’nin darp ettiği komşusu Hüseyin Meriç’e yönelik söylediği sözler nedeniyle ‘alenen hakaret’ suçundan 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi. ‘Tehdit’ suçundan yürütülen soruşturmada ise takipsizlik kararı verildi. İddianame gönderildiği mahkemece kabul edilirse, şarkıcı önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.