Kuşadası’nda sık sık elektrik kesintisine neden olan hırsıza suçüstü

Posted by

Aydın’ın Kuşadası ilçesine bağlı İkiçeşmelik Mahallesi’nde mahalle sakinleri, bölgede bulunan bir trafo binasına kuşkulu hareketler sergileyen bir şahsın girdiğini görünce durumu polis takımlarına bildirdi.

Polis evvel yanlış ihbar sandı

Kısa müddette bölgeye gelen polis ve ADM Elektrik Dağıtım Firması grupları trafonun kapısının kapalı olduğunu görünce ihbarı yanlış olarak kıymetlendirdi. Lakin ihbarcının ısrarla içeriye biri girdi demesi üzerine içeriden de özel bir düzenekle kapatıldığı belirlenen trafo binası ADM grupları tarafından açıldı.

Hırsız, 25 santimlik yerden çıkarıldı

İHA’nın haberine nazaran; içeri giren polis takımları birinci etapta trafo binasının içinde kimseyi bulamadı. Olağan kaidelerde bir insanın girmesinin mümkün olmadığı trafonun orta bölmesinden makus bir ter kokusu gelmesi üzerine olağan bir insanın girmesinin mümkün olmadığı orta bölmeyi inceleyen takımlar ilçeyi daima elektriksiz bırakan hırsızı burada yakaladı.

“Kelepçe takmayacaksanız çıkarım”

Oldukça pişkin ve bir o kadar da arsız görünen hırsız polisin çık dışarı ikazına “Kelepçe takmayacaksanız o denli çıkarım” karşılığı verdi. Canını hiçe sayarak girdiği delikten zorlana zorlana çıkarılan hırsız, kelepçelenerek polis merkezine götürüldü.

Binlerce insanı elektriksiz bıraktı, “Ne yaptımki” dedi

Vatandaşların reaksiyon gösterdiği ve yaz sıcaklarının en tesirli olduğu günlerde binlerce vatandaşı elektriksiz bırakan hırsızın trafolardan elektrik aksamı ve bakır materyal çaldığı öğrenildi. Enteresan hırsızlık teşebbüsü ve hırsızın yakalanma anları kameralara bu türlü yansıdı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.