Lecce’nin yeni transferi Mert Çetin: Serie A’ya döndüğüm için memnunum

Posted by

İtalya Serie A takımlarından Hellas Verona, ulusal futbolcu Mert Çetin’i 1 yıllığına Lecce’ye kiraladı. Ulusal futbolcu yeni ekibine transferinin akabinde kanılarını Demirören Haber Ajansı’na (DHA) aktardı.

Geçtiğimiz dönemin ikinci yarısını Yukatel Kayserispor’da kiralık olarak geçiren ulusal futbolcu Mert Çetin, dönem sonunda kadrosu Hellas Verona’ya geri dönmüştü. 25 yaşındaki ulusal stoper, yeni dönemde ise İtalya Serie A takımlarından Lecce’de forma giyecek.

Yeniden Serie A’ya döndüğü için keyifli olduğunu söyleyen Mert Çetin, “Geçen dönemin ikinci yarısını Kayserispor’da geçirmiştim. Orada da güzel bir devir yaşadım ve tekrardan İtalya’ya, Serie A’ya döndüm. Yeni dönemde da Lecce forması giyeceğim. Lecce, 114 yıllık geçmişi olan bir kulüp. İtalya’nın esaslı kulüplerinden bir tanesi. Futbol hayatıma burada, Avrupa’nın üst düzey liglerinden birinde devam edeceğim. İtalya Serie A’ya döndüğüm için çok mutluyum” sözlerini kullandı.

“SÜPER LİG’DEN DE TEKLİFLER VARDI”

Lecce’ye transfer olmadan evvel Muhteşem Lig’den de transfer teklifleri geldiğini belirten Mert Çetin, “Lecce’ye transferim öncesinde Üstün Lig’den teklifler aldım. Lakin Lecce görüşmelerde çok kararlı ve istekliydi. Ben de kararımı bu tarafta verdim” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.