Muhafazakar camia bunu tartışıyor: “Timaş, LGBT’ye teslim oldu”

Posted by

Yeni Şafak yazarı Ersin Çelik, Timaş Yayın Grubu’nun bastığı “Duvarın Arkasında Ne Var” adlı çocuk kitabında LGBT propagandası yapıldığını öne sürdü.

Kitapta gökkuşağı sembolünün yer aldığını ifade eden Ersin Çelik, ana karakterin “cinsiyetsiz bir çocuk” olduğunu söyledi.

Kitabın çizeri Öykü Karaca, kitaptaki ana karakterin cinsiyetsiz bir çocuk olduğunu doğruladı: “İlk sayfalar siyah beyaz başlıyor, isimsiz ve cinsiyetsiz bir çocuğun duvarın arkasında ne olduğunu merak etmesiyle yavaş yavaş renkleniyor”

Yeni Şafak yazarı Ersin Çelik, “TİMAŞ, LGBT’ye nasıl teslim olur? Ya da nasıl oyuna gelir?” dedi ve Twitter hesabından şu paylaşımları yaptı: “Yok artık! Bu akıl tutulması değil de ne? TİMAŞ, ailelerin gözü kapalı, güvenerek çocuklarına kitap aldığı yayınevi. Aynı zamanda kamunun, yani okullar için en fazla kitap alınan yayınevi. Sahipleri de dindar insanlar. LGBT’ye nasıl teslim olurlar? Ya da nasıl bir oyuna geldiler? Koskoca TİMAŞ bir çizerin ideolojisine teslim edilmiş, aileler tedirgin olmuş.”


Yazar Salih Zengin de kitabı hedef aldı: “Bu kitap muhafazakar dediğiniz Timaş Çocuk’tan… Metni normal ama çizimler tam olarak LGBT projesi. Sizce bu çocuk kız mı erkek mi? Çizeri bu projenin parçası olmaktan memnunmuş(!)İsimsiz ve cinsiyetsiz bir çocuğu çizmiş arkadaş. Her çocuğun bir ismi ve bir cinsiyeti vardır…”


Timaş Yayın Grubu, Duvarın Arkasında Ne Var adlı kitapla ilgili gelen tepkiler üzerine şu açıklamayı yaptı:

Timaş, açıklamadan sonra kitabı piyasadan çekmedi.

TİMAŞ’IN GEÇMİŞİ

Timaş Yayınları’nı 1982’de Hekimoğlu İsmail olarak bilinen Ömer Okçu kurdu. Aynı zamanda FETÖ’nün yayın organı Zaman Gazetesi’nin yazarıydı. Ömer Okçu, “Fethullah Gülen’in talebesi olmaktan şeref duyuyorum” sözüyle tanınıyor.

Timaş’ın bir dönem yöneticiliğini yapan Osman Nuri Öztürk ve Emine Eroğlu da FETÖ suçlamasıyla gözaltına alınmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.