PMYO mülakat sonuçları ne vakit açıklanacak? İşte o tarih..

Posted by

Polis Meslek Yüksekokulları mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarih merakla bekleniyor.Bilindiği üzere PMYO ön müracaatları 25 Temmuz ile 5 Ağustos tarihleri ortasında alındı.

Başvurularını yapan polis adayları PMYO mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarihi beklemeye başladı.Peki 2022 PMYO mülakat sonuçları ne vakit açıklanacak, belirli oldu mu?

PMYO mülakat sonuçları açıklandı mı?

2022 Polis Meslek Yüksekokulları mülakat sonuçlarının ne vakit açıklanacağı konusunda şimdi resmi bir açıklama yapılmadı.Geçtiğimiz sene yapılan mülakat sonuçları Kasım ayının başlarında duyurulmuştu.

PMYO mülakat sonuçlarının bu senede Kasım ayı üzere açıklanması bekleniyor.Resmi açıklama geldiği anda haberimiz güncellenecektir.

Mülakat kıymetlendirme şartları

Polis adaylarının mülakat imtihanında başarılı sayılabilmesi için en az 70 puan yahut üzerinde alması gerekmektedir.

Başarı sıralamasına temel Polis Meslek Yüksek Okulu Giriş Puanı; fizikî yeterlilik imtihanı puanının % 25’i, mülakat imtihanı puanının % 50’si ile 8’inci unsurun birinci fıkrasının (ç) bendine nazaran belirlenen puan cinsinden ya da çeşitlerinden adayın en yüksek puanının % 25’inin toplamıdır.

Polis Meslek Yüksek Okulu giriş puanına nazaran erkek, bayan ve Şehit yahut görev malulü eş yahut çocukları için asıl, yedek ve başarısız olmak üzere başka ayrı imtihan sonuç listesi düzenlenir. İmtihan sonuçları Başkanlığın internet sitesinden duyurulur.

Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla TYT’den alınan puan, mülakat puanı, fizikî yeterlilik puanının yüksekliği temel alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.