Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (1 Ocak 2022)

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (1 Ocak 2022)

Posted by
Dalga geçti

Paylaş

Dalga geçti

28 yaşındayım. Cinsel organım ereksiyon halinde 6 santim. Kız arkadaşım benimle dalga geçiyor. Çok utanıyorum.

CEVAP

Değerli okurum, penisinin operasyonla 1-2 santim büyüyeceğine inanıyorum. Başka teknik yardımlar da olabilir.

Esnek mi, yırtıldı mı?

Paylaş

Esnek mi, yırtıldı mı?

23 yaşında, nişanlı kızım. Nişanlımla ilişkiye girdik, çok az acı hissettim. Ama hiç kan gelmedi. Zarın esnek olduğunu düşündüm. Sabah benden kan geldi. Şimdi kararsızım. Acaba zarım esnek mi, yırtıldı mı?

CEVAP

Sevgili okurum, esnek ama zedelendi. Ya da zarın yapısı o kadar kanamaya uygundu. Yırtılmış ve kanamış olabilir.

Beğenmedim

Paylaş

Beğenmedim

18 yaşındayım, 2-3 kere geneleve gittim ama beğenmedim. Kızlara karşı kendimi zor tutuyorum. Artık mastürbasyon da yetmiyor. Ne olur bana bir çözüm bulun.

CEVAP

Değerli okurum, kızların canını yakayım derken senin canın yanacak. Vicdansız, acımasız, değerleri seks uğruna yıkan bir delikanlı olacaksın. Zavallı kızların suçu ne? Hadi bakalım, bunları duymamış olayım. Doğru yolda git. Gözlerin şaşı olmasın.

Genetik olabilir mi?

Paylaş

Genetik olabilir mi?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdim ama kan gelmedi. Sevgilim “Esnektir” dedi. Ablasınınki de esnekmiş. Sevgilimin de böyle olma ihtimali var mı?

CEVAP

Değerli okurum, söyle bakalım, kıza nikah mı kıyacaksın? Yoksa gününü gün mü edeceksin? Gününü gün edeceksen, senden sonra onunla evlenecek erkek de aynı soruları sorarsa suçlu kim? Okurum, bilinmez bu işler ama büyük ihtimalle kızlık zarı esnektir.

Niye böyle düşkünüm?

Paylaş

Niye böyle düşkünüm?

18 yaşındayım. Penisim 13 santim. Normal mi? İleride sorun olur mu? Önüme gelen her kızla ilişkiye girmek istiyorum, özellikle de memeleri büyük olanlarla. Memelere neden düşkünüm bilmiyorum. Bana yardım eder misiniz?

CEVAP

Değerli okurum, penisin normal. İleride sorun yaşamayacaksın. Ama sen o keskin hançerle bütün kızların yüreklerini dağlamak ve yaralamak istiyorsun. Oldu mu ya? Oldu mu çocuğum sen söyle. Bak vicdanın sana bir şey diyecek. Gelelim büyük memelere; bunlar beğenidir, anlamı derindedir. Evlenirken büyük memeli birini seçersin, mutlu olursun.

Neden olmuyor?

Paylaş

Neden olmuyor?

29 yaşında, 3 yıllık evli kadınım. Orgazm olamıyorum. Sürtünme yoluyla sevişirken orgazm oluyorum ama ilişkiye girince olmuyor. Nedenini çok merak ediyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, bu kadınların ortak sorunu. Vajinal orgazma geçişi öğreneceksin.

Açılamıyorum

Paylaş

Açılamıyorum

18 yaşındayım. Kızlara açılamıyorum. Bana bir çözüm yolu yazar mısınız?

CEVAP

Yavrum, kızlara bak. Onlarla konuş. İçinden cinsel istekler ve duygular geçir. Ama çocuğum onları kızlara yansıtma. Onlar senin için aşk objelerin değil. Sadece insancıl, duygusal davranışlar biçimde bunları onlara yansıt. “Hemen çıkacağız, eline tutacağız, fırsat bulunca öpüşeceğiz. Gerekirse daha ileri gideceğiz” gibi düşüncelerini kızlar sezer. Hiçbir kız da gözünü açar açmaz bir erkeğe böyle duygularla göz kırpmaz. Bütün aşamalardan sonra kızlara nasıl davranacağını öğrenirsin. Böylece başarı yolun açılır.

İlişkimiz bitecek

Paylaş

İlişkimiz bitecek

21 yaşındayım. Evlenmeyi düşündüğüm bir kız arkadaşım var. İlk ilişkimizde ondan kan gelmedi. “Neden zar yırtılmadı?” diye içime şüphe düştü. Sevgilime sordum “Esnektir, zor bozuluyor” dedi. İçime sinmiyor. İlişkimizin bitmesinden korkuyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, 21 yaşında bir erkek nasıl evlenir? Gelelim kızın zarına; niye kabul etmiyorsun ki esnek olduğunu? Kız arkadaşın da söylemiş sana. Varsayalım ki senin kötü düşüncelerin gerçek. Bu durumda sen kızı terk edeceksin öyle mi? Peki bu kız evlenirken evleneceği erkeğe hangi ruh haliyle gidecek ve ne diyecek? Değerli okurum, hem suçlu hem güçlü olmayın. Evlilik, aşk, seks başka. Tümü gerekli, hepsinin zamanı var. Tümünün bir arada olması içinde öteki koşulların yerine gelmesi gerekir Çünkü hayat uzun.

Anne olur muyum?

Paylaş

Anne olur muyum?

25 yaşında kadınım, evleniyorum. Çocuğum olmazsa diye korkuyorum. Çevreden yıllarca korunan, çocuk yapmayan kadınların yumurtalıklarının tembelleştiğini, anne olmadıklarını duydum. Bende akıntı var. Acaba bu da etkili olur mu? Ne olur yol gösterin.

CEVAP

Çocuğun olacak sevgili okurum. Ama akıntı ve koku mantardan ya da iltihaptan. O daha yukarılara sıçramadan onun tedavisine başvur. Çocuktan önce sağlığın için gerekli. Hele bir evlenin bakalım.

Zevk almıyormuş

Paylaş

Zevk almıyormuş

Arkadaşımın sevgilisi erken boşalıyormuş. Bu yüzden arkadaşım cinsellikten zevk almıyormuş. Acaba tedavisi var mı?

CEVAP

Kızım, açık seçik erken boşalma. Şimdilik şanssız bir durum. Evlenince tedavi olur, düzelir. Kız arkadaşına da sabır dileyelim.

Ayrılmak istemiyorum

Paylaş

Ayrılmak istemiyorum

Sevdiğim kız artık zevk almadığını ve cinsel ilişkiye girmekten hoşlanmadığını söylüyor. Yakında düğünümüz olacak. Onun bu sorununu nasıl çözebiliriz? Onu çok seviyorum ve ayrılmak istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, hele bir evlenin bakalım. Önce nikah kıyılsın. Sevgilinin üzerindeki manevi ağırlık ve yükler kalksın. Yani düzlüğe çıksın. Yine sorunlar yaşanırsa profesyonel yardım alırsınız.

BÖYLE SORU YOK!

Paylaş

BÖYLE SORU YOK!

Mastürbasyon başıma dert açar mı?

26 yaşındayım, ilişkiye girmedim. Ciddi bir ilişkim olacaksa evleneceğim kişiyle olsun istiyorum. Mastürbasyonu bazen haftada 3 kere, bazen her gün yapıyorum. İleride ilişkiye girdiğimde sorun yaratır mı?

CEVAP

Ailesine ve geleneklerine bağlı, ancak mastürbatör delikanlı. Bu açıdan okursak sen tökezliyorsun, başka bir kulvara düşüyorsun. Hadi yaşın gereği sınıfı geçirelim, sana kıyak geçelim. Gelelim derdine; nasıl bir sorun oluşturacağını düşünüyorsun? Genel sağlığını etkilemeyecek.

Cinsel hayatın, mastürbasyonun getirdiği alışkanlıklardan dolayı nahoş olacak. Eşini bıkıp usandıracaksın. Belki de onu seksten soğutacaksın. Tüm bunların getirdiği stresten saçın dökülecek. Yol yakınken henüz bu kabuslar başlamamışken mastürbasyonu haftada 1-2 defaya indir. Zamanı gelmiş, hemen evlen.

GÜNÜN SORULARI

Paylaş

GÜNÜN SORULARI

Kız orgazm olamıyor

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla beraber olduğumda ben çok rahat boşalırken, kız arkadaşım hiçbir şekilde orgazm olmuyor. Bunun nedeni benim doğru şekilde seks yapmamam olabilir mi?

CEVAP

Şimdi yavrum, buradan sana tüyoları verelim. İlişkinin başında bir zılgıt çek ki seninki gaza gelsin, böylece kız arkadaşını şartlayalım. Bu sırada bol bol alkışlayalım. Organa, “Maşallah yavrum gel” dersen işler değişir. Organ kompleksini atar ve gelişir. Çünkü herkesin tarzı kendine özgü. Değerli okurum, bu konuların konuşulup çözümleneceği yer; psikiyatristin odası. Karşısında ise sen ile kız arkadaşın el ele.

Paylaş

Kızlar neden bağırıyor?

Kızlar ilişki sırasında ne kadar bu kadar bağırır? Zevk aldıklarından mı yoksa çok acı duyduklarından mı?

CEVAP

İkisi de olabilir okurum, ikisi de. Bazen biri, bazen öteki fazla olur. Bir tek oranlarını bilemeyiz. Her nedense sana hep de bağıranları rastlamış. Çoğu da bağırmaz ha. Kimi sessiz sedasız, güzel manzaralı gölde kürek çeker, kimi dalgalı denizde yüzer gibi değişik davranışlar sergiler. Ama bağırmak pek kızların işine gelmez. Duyulur çünkü. Sen bu aradaki oranları bul, bunları bana yolla. O bağırıyor, sen rahatsız oluyorsan bağırtma. Bu saatten sonra benim ne işim var aranızda?

GÜNÜN SÖZÜ

Baharım, çiçeğim, umudum, meleğim, benim güzel bebeğim diye söze başlayan bir aşıksanız sevgiliniz kapınızı çalmak üzeredir. H.D.

Cinsellik Haydar Dümen cinsel sağlık

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.