Ramazan Kılıç imzalı ‘Tarihte Yaşanmamış Olaylar’, dünya festivallerinde

Ramazan Kılıç’ın yazıp yönettiği “Tarihte Yaşanmamış Olaylar”, Kuzey Amerika’nın önde gelen festivallerinden Aspen Shortsfest’te Kuzey Amerika prömiyerini yapacak. Bu yıl 10-16 Nisan tarihleri arasında 32’ncisi düzenlenecek ve Oscar ile BAFTA sertifikalı olmasıyla da önem taşıyan festivalin yarışmalı bölümünde gösterilecek “Tarihte Yaşanmamış Olaylar”, Türkiye’den yarışmaya seçilen tek film oldu.

Geçtiğimiz ay dünya prömiyerini yaptığı 45. Clermont-Ferrand Kısa Film Festivali’nden ödülle dönen film, annesi ve dilsiz babaannesi ile Doğu Anadolu’da bir köyde yaşayan 10 yaşındaki Şêvin’i odağına alıyor. Filmde, Elanur Kılıç, Reyhan Kılıç, Şükran Aktı ve Muhammed Ali Kılıç rol alıyor. Ramazan Kılıç ve Ekin Koç’un yapımcılığını üstlendiği filmin görüntü yönetmenliğini Sebastian Weber, kurgusunu da Abdullah Enes Ünal yaptı.

Nisan ayında ayrıca 20. IndieLisboa Film Festivali’nde Portekiz prömiyerini yapacak olan film, haziranda ise Fransa’da Jeunesse tout Court Kısa Film Festivali’nde yarışacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir