Ryan Babel: Galatasaray’da kalmak isterim

Posted by

Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Ryan Babel, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

Saha dışındaki hayatında çok duygusal ve sevgi dolu bir insan olduğunu söyleyen Ryan Babel, ”Ben, hassas ve duygusalım ancak Futbol içinde olağan ki bunu göstermemek gerekiyor, her vakit güçlü bir izlenim uyandırmalıyız. Zira şayet gösterirseniz beşerler bunu bir zayıflık olarak algılayabiliyor ancak natürel ki günün sonunda bizler de insanız, doğal ki de bizim de hislerimiz ve hislerimiz var. Ben olağanda duygusal ve sevgi dolu bir insanım” dedi.

“Fatih Terim’i çok severdim”

Fatih Terim’in gidişiyle ilgili olarak ise Babel,

“Yorumlara takılmıyorum”

Babel, teknik yönetici Domenec Torrent periyodunda çok fazla forma bahtı bulmasıyla ilgili olarak taraftarlar tarafından yapılan olumsuz yorumlarla ilgili de şunları söyledi;

“Türkçe anlamadığım için yorumlara takılmıyorum. Hoca günün sonunda hak eden bireyleri oynatarak karar veriyor, öncelikle fit olman gerekiyor, fazla kilon olmaması gerekiyor, idmanları hoş bir biçimde çıkartabiliyor olman gerekiyor. Ben bunun dışında oyuna muhakkak bir kalite de katabiliyorum. Bu hocanın verdiği adil bir karar.”

“Gedson bize yardımcı olabilirdi”

Gedson Fernandes’in çok yeterli bir futbolcu olduğunu ve onunla güzel bağları olduğunu söyleyen Babel, ”Gedson Fernandes gruba katkı sağlayabilirdi. O hakikaten çok yeterli bir insan ve bu çok kıymetli bir özellik. Hangi ekibe giderse gitsin katkı verebilecek kalitede bir oyuncu. Bu dönem bize gelseydi hakikaten çok yardımcı olurdu.” dedi.

“Galatasaray’da kalmak isterim”

İstanbul’da ailesiyle birlikte çok keyifli olduğunu söyleyen Babel, ”Bana kalırsa Galatasaray ile devam etmek isterim lakin şu an bunu bilmiyoruz. Benimle bunu görüşecek olan yeni idare bile gelmedi. Ortada bilmediğim bir durum kelam konusu lakin ben İstanbul’u seviyorum, büyük bir kulüpte oynamayı seviyorum tekrar söylüyorum bana kalsa ben oynamak isterdim doğal ki” halinde konuştu.

“Maaşımın konuşulması güzel değil”

Maaşının konuşulmasıyla ilgili de açıklamalarda bulunan deneyimli futbolcu, şöyle konuştu; ”Benim geldiğim bir yerde birinin maaşından bahsetmek güzel bir şey değildir ve bu saygısızlıktır. Biz oyuncular ortasında bile birbirimize ne kadar maaş aldığımızı sormayız, bu kibar bir davranış değildir. Benim kontratım üzerinden değil teknik açıdan yorumlanmam gerektiğini düşünüyorum. Alanda nasıl oynadım, bunun üzerinden yorumlanmam gerektiğini düşünüyorum. Ben o kontratı kazanmışım ve hakkettiğim kontratı almışım. Bu hususta benim bir cürmüm yok, bu durum kulüple benim aramda bir şey.”

“Taraftarın kendi oyuncusunu alkışlaması beğenilen değil”

Son olarak Galatasaraylı taraftarlara ileti veren deneyimli futbolcu, ”Ben ileti vermek istediğim vakit akılda kalıcı olmasını ve insanların farklı bir açıdan bakabilmesini istiyorum, bunu düşünerek ileti veriyorum. Örneğin dönem başında, ”Takım kazanırken takviye olmak kolay lakin kaybediyorken dayanak olmak işte asıl taraftar o vakit kendini gösterir’ demiştim. Bu birebir formda devam ediyor. Bizim oyuncumuzun konutumuzda oynarken ıslıklanmasını kabul edilemez buluyorum. Bu oyuncu, rakip oyuncu değil, o senin oyuncun ve sen onu motive etmelisin. Birtakım oyuncularımız korkuyordu ve deplasmanda daha rahat hissederek oynuyordu. Avrupa gruplarına karşı taraftarlar çok farklı halde takviye oldular, bunu görünce diyoruz ki neden her maçta biz bunu göremiyoruz. Makul olanı grup her maçta daha âlâ oynayabilsin diye desteklemek” açıklamasında bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.