Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Özbekistan’da temaslarda bulunacak

Posted by

Bakanlıktan edinilen bilgiye nazaran, Kirişci, bugün çeşitli temaslarda bulunmak üzere Özbekistan’ın başşehri Taşkent’e gidecek.

Kirişci, yarın Özbekistan Tarım Bakanı Jamshid Khodjaev ile ikili görüşme gerçekleştirecek ve Türk Tarım İş Forumu’na katılarak burada bir konuşma yapacak.

Türk Devletleri Teşkilatı 1. Tarım Bakanları Toplantısı’na da iştirak ederek konuşma yapacak Kirişci, “Türk Devletleri Teşkilatı Tarımdan Sorumlu Bakanlar Birinci Toplantısı Tebliği” imza merasiminde ve aile fotoğrafı çekiminde yer alacak.

Kırgızistan Tarım, Su Kaynakları ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Askarbek Djanybekov ile görüşecek ve kimi temaslarda bulunacak Kirişci, 5 Temmuz Salı günü Semerkant’ı ziyaret ederek lokal yöneticilerle bir ortaya gelecek.

Kirişci, 6 Temmuz Çarşamba günü Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 7. Tarım Bakanları Toplantısı’na katılacak ve akabinde Türkiye’ye dönecek.

Toplantıya, Azerbaycan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan, Türkmenistan ve KKTC tarım bakanları da iştirak edecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.