Tatilciler, şiddetli rüzgar ve yağmura hazırlıksız yakalandı

Posted by

Edirne’nin Keşan ilçesi Saroz Körfezi’nde etkili olan yağmur ve şiddetli rüzgar, tatilcileri hazırlıksız yakaladı. Tatilciler sıkıntı anlar yaşarken, rüzgar turistik tesislerin hasır tente, şemsiye ve şezlonglar yerinden söktü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ihtarının akabinde öğlenden sonra Edirne’nin Keşan ilçesi Saros Körfezinde şiddetli rüzgar ve yağmur tesirli oldu. Rüzgar, Saros Körfezi kıyısındaki Erikli köyü ve etrafındaki turistik tesislerin hasır tente, şemsiye, şezlong üzere portatif materyallerini yerinden söktü.

Rüzgar, yer yer kum fırtınasına da dönüşürken, işletmelerde maddi hasar oluştu. Rüzgarda sıkıntı anlar yaşayan tatilciler, kapalı alanlara sığındı.

AĞAÇLAR DEVRİLDİ

Keşan ilçe merkezinde yağışa hazırlıksız yakalananlar, saçaklarının altına sığındı. Rüzgarın da tesirli olduğu ilçede birtakım ağaçlar devrildi, apartmanlardaki çanak antenler ve dış cephe kaplamaları yerlerinden çıkıp yola düştü.

Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü takımları, binalardan sarkan dış cephe kaplamaların yola düşmemesi için çalışma yaptı. (DHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.