Türkiye İş Bankası Grubu, odaklandığı stratejik alanlardan biri olan tarım sektöründe yeni bir yatırım yaptığını açıkladı.

İmeceMobil Tarım Platformu, grubun teknoloji iştirakleri Softtech ve Softtech Ventures şirketleri bünyesinde geliştirilen bir kurum içi girişimcilik projesi. Dijital tarım teknolojilerini doğru kullanma ve tabana yayma hedefiyle 2019’da hayata geçirilen “İmeceMobil” uygulaması, hâlihazırda 200 binden fazla kullanıcıya ve yüzde 40’ı aşkın aktif kullanıcı oranına sahip.

TALEBE GÖRE HİZMET

İmeceMobil Genel Müdürü İlker Mehmet Sağlam, kurulan şirketin uygulamanın bir Dijital Tarım platformuna dönüşmesi için adım olduğunu belirterek, “İmeceMobil finansal ürün/hizmetlere erişim, ödeme sistemleri gibi alanları da kapsayacak. Yeni tarım ve finans teknolojileriyle zenginleştirilecek” dedi.

Grubun teknoloji iştirakleri olan Softtech A.Ş. ve sonrasında Softtech Ventures A.Ş. bünyesinde geliştirilen bir kurum içi girişimcilik projesi olarak, dijital tarım alanında teknolojileri doğru kullanma ve tabana yayma hedefiyle 2019 yılında hayata geçirilen “İmeceMobil” uygulaması, hâlihazırda 200 binden fazla kullanıcıya ve yüzde 40’ı aşkın aktif kullanıcı oranına sahip.

Bankadan yapılan açıklamaya göre İmeceMobil; tarımda sürdürülebilir, güvenli ve katma değerli üretime odaklanırken çevrenin korunmasını ve tarımsal girdi kullanımında verimliliğin artırılmasını önceliklendiriyor. Sahip olduğu verimli toprakları ve dört mevsimi yaşayabilen iklim koşulları sayesinde tarımda zengin ve geniş bir üretim potansiyeli bulunan Türkiye, sürdürülebilir tarımsal üretimle kendi kendine yeter hale gelebilir ve tarımsal ürün ihracatını artırarak ülke ekonomisi açısından da daha fazla katma değer oluşturabilir.
patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir