Ümraniye’de çantada bulunan 10 bin 200 dolar sahibine teslim edildi

Posted by

İstanbul’da saat 21:50 sıralarında Ümraniye Belediyesi önünde vatandaşlar tarafından parkta bulunan kuşkulu paket ihbarı üzerine olay yerine giden Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Takımlar Amirliği’ne bağlı polis grupları çanta etrafında tedbir alarak inceleme yaptı.

Çantadan 10 bin 200 dolar çıktı

İnceleme sonrası çanta içerisinde 100’lük banknotlar halinde 10 bin 200 Amerikan Doları, şahsî eşyalar ve pasaport çıktı.

Paraların ve eşyaların sahibini bulmak için çalışma başlatan polis takımları çanta içerisinden çıkan pasaporttan yola çıkarak çantanın sahibini buldu.

Erkan Mehmet Sipahier’e ilişkin olduğu anlaşılan çanta ve içerisinden çıkan 10 bin 200 Amerikan Doları, pasaport ve ferdî eşyalar polis merkezinde sahibine teslim edildi.


“Alın terimi bana geri getirdikleri için Allah hepsinden razı olsun”

İHA’nın haberine nazaran, çantanın sahibi Erkan Mehmet Sipahier, “Afrika Gine’de yaşadığım vakit kazandığım parayı alışılmış ki münasebetiyle dolar yapıyorum. Bu akşam kolluk kuvvetlerinden Allah razı olsun zira bana yardımcı oldular. Bugün kimse yardımcı olmayabilirdi lakin onlardan Allah razı olsun çantamı bulmuşlar almışlar, araştırmışlar ve telefon ettiler. Bugün ben sayısal loto tutturmuş üzere keyifli oldum. O kadar büyük bir sayı olmasada en azından alın tabirin hakkımı kaybetmemiş oldum. Bu para çalışılarak kazanılmış bir para. Allah razı olsun devlet memurlarımızdan insanların kalbi pak ve bu insanları anarken kalbim pırpır ediyor, onlar bizim devletimizin melekleri, onlar bizim vatan-ı mülkiyeti vakıfımız. Allah onları bizim başımızdan eksik etmesin.” dedi.


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.