AKP’li isme sert sözler: “Atatürk düşmanı, ırkçı”

26. dönem AKP Siirt Milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Yasin Aktay’ın “Gerekirse sığınmacılar Türkleştirilir, Türkiye’ye sadık hale getirilir” çıkışı tartışma yarattı.

Turkish News Portal’a konuşan Aktay, “20 yıl sonrası için bu nüfusun bize neler getirip neler götüreceği konusunda Ümit Özdağ’ın kafası algılayamaz bunu. Bu iş biraz da sosyolojik bir iştir. Türkiye’nin emme ve entegre etme kapasitesi çok çok güçlüdür. Gerekirse bunlar Türkiye’nin parçası haline getirilir, Türkleştirilir, Türkiye’ye sadık bir kitle haline gelir.” ifadelerini kullandı.

“ATATÜRK DÜŞMANI, IRKÇI”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sığınmacılarla ilgili açıklamasında bulunan Aktay’a yanıt verdi.

Flash Haber TV’de Fatih Ertürk’ün sunduğu ‘Türkiye Nereye’ programında konuşan Özdağ “Türkiye, Yasin Aktay’ı Türkiye’ye sadık hale getiremedi ki; Suriye’den gelenleri getirsin. Yasin Aktay Türk düşmanıdır. Tescilli bir Türk düşmanıdır. Yasin Aktay Atatürk düşmanıdır. Yasin Aktay Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş temellerine düşmandır. Yasin Aktay’ın kafası etnik ırkçı bir kafadır. Arap ırkçısıdır, bu nedenle Atatürk’ün kurduğu Türk devletinden nefret eder ve onun yıkılması için çalışır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir