Binance’te Bitcoin grafiği kalp krizi yaşattı!

Binance’in Bitcoin/USDT vadeli işlem çiftinde yaşanan problem, kısa sürede gündem haline geldi.

Gün içerisinde, Binance borsasının Bitcoin/USDT vadeli işlem çiftinde ilginç bir hata meydana geldi. Kısa sürede kripto gündeminde bomba etkisi yaratan bu hatada, Bitcoin fiyatının 2.707 dolara iğne attığı görüldü. Kripto yatırımcıları, fiyatı görünce kısa süreli kalp krizi geçirdi. Panik havasının oluşmaya başlamasıyla birlikte, Binance CEO’su CZ’den peş peşe açıklamalar geldi.

Binance CEO’su CZ, problem hakkında konuştu

Binance’te kısa süreli bir Bitcoin paniği yaşandı. Bitcoin fiyatının 2.707 dolara düşmesiyle ortaya çıkan kaos ortamına Binance CEO’su CZ müdahale etti. CZ, Bitcoin/USDT işlem çiftindeki hatanın tamamen veri yansıtma sorunu olduğunu ve alım satım sürecinde problem yaşanmadığını ifade etti. CZ, kullanıcıların mağdur olmadığını ve herhangi bir kaybın meydana gelmediğini aktardı.

CZ’nin konuyla ilgili yaptığı paylaşımların peş peşe gelmesi ise dikkat çekti. CZ, adeta FUD akışına müdahale etmek için apar topar paylaşımlarda bulundu.

Ortaya çıkan hataya değinen CZ, bu hatanın bazı yeni kodlar sebebiyle yaşandığını belirtti. CZ, verilerin geri alınacağını ve düzeltileceğini bildirdi. Bu paylaşımdan 5 dakika sonra ise sorun çözüldü.

Coinglass’ın sağladığı likidasyon verilerine bakıldığında, gerçekleşen bu hata nedeniyle herhangi bir likidasyon gerçekleşmediği görüldü. Zincir üstü veriler, Bitcoin/USDT işlem çiftinde yaşanan hatanın herhangi bir alım satım durumuna yansımadığını ortaya çıkardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx