Bu Hafta, Türk Yatırımcıların Gözü Bu 9 Altcoin’de!

Kripto paraların dinamik dünyasında, Türk yatırımcılar çok çeşitli altcoin projelerine yönelik merak ve heyecanlarını ortaya koydu. İşte geçtiğimiz hafta boyunca Türkiye’deki yatırımcıların araştırdığı 10 coin…

Bu hafta, Türkiye’deki yatırımcılar bu altcoin projelerini araştırdı

20 Mayıs’tan 26 Mayıs’a kadar CoinGecko’da en çok trend olan kripto paralar, Türkiye’deki yatırımcıların farklı ilgi alanlarını yansıttı. CoinGecko’nun Kriptokoin.com ile paylaştığıverilere göre Bu dönemde dikkat çeken kripto paralar arasında Aston Villa Fan Token, BSCPAD, Pi Network, Bitcoin, Manchester City Fan Token, Pepe, Conflux, Crypto Royale, A Hunters Dream ve UMA yer aldı.

https://twitter.com/kriptokoin/status/1661994227679592448

Aston Villa Fan Token, Türk yatırımcılar arasında en çok aranan kripto varlıklardan biri olarak ortaya çıktı. Aston Villa Fan Token, sahiplerinin taraftarlarla ilgili etkinliklere ve karar alma süreçlerine katılarak İngiltere Premier Lig kulübü Aston Villa ile etkileşim kurmasına olanak tanıyor. Bu benzersiz fayda ve takımın özel taraftar kitlesi, token’ın Türkiye pazarındaki popülerliğine katkıda bulundu.

BNB Chain üzerine inşa edilmiş merkeziyetsiz bir fon toplama platformu olan BSCPAD de Türk yatırımcıların ilgisini çekti. BSCPAD, benzersiz launchpad mekanizması aracılığıyla adil bir dağıtım süreci sağlarken kullanıcıların token satışlarına katılmasına olanak tanıyor. BSCPAD’in cazibesi, gelecek vaat eden projeleri erken aşamada keşfetme potansiyelinde yatıyor. Yatırımcılara gelecek vaat eden Blockchain girişimleriyle etkileşime geçme fırsatı sunuyor.

Bitcoin, popüler tercih olmaya devam ediyor

Akıllı telefon kullanılarak madenciliği yapılabilen bir kripto para birimi olan Pi Network de büyük ilgi gördü. Kullanıcı dostu erişilebilirliğe odaklanmasıyla bilinen Pi Network, bireylerin cihazlarının pilini tüketmeden veya aşırı veri tüketmeden kripto para madenciliği yapmalarına olanak tanıyor. Türk yatırımcıların Pi Network’ün sunduğu basitlik ve kolaylığın arama hacminin artmasına yol açtığı görülüyor.

Dünyanın önde gelen kripto para birimi Bitcoin, Türk yatırımcılar arasında popüler bir tercih olmaya devam etti. Uzun ömürlülüğü, istikrarı ve ana akım finans kurumları tarafından kabul görmesiyle tanınan Bitcoin, hem deneyimli hem de acemi yatırımcılar için tercih edilen bir yatırım seçeneği olmaya devam ediyor.

Türklerin portföyü oldukça çeşitli

İngiltere Premier Lig kulübü Manchester City’ye bağlı Manchester City Fan Token da Türkiye pazarında ilgi gördü. Aston Villa Fan Token’a benzer şekilde, taraftarlara takımla etkileşim kurmak ve özel avantajlar ve deneyimler kazanmak için benzersiz bir fırsat sunmakta.  Bir meme coin olan Pepe de ilgi artışına tanık oldu. Pepe, kullanıcıların ikonik Kurbağa Pepe meme’inden esinlenerek oluşturulmuştur.  

 Ölçeklenebilirliği ve yüksek iş hacmiyle bilinen halka açık bir Blockchain ağı olan Conflux, merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler için sahip olduğu potansiyel nedeniyle dikkat çekti.  Crypto Royale, A Hunters Dream ve UMA’nın da bu dönemde Türkiye’de trend olan coinler arasında yer alması, yatırım tercihlerinin çeşitliliğine işaret ediyor. Bu coinler, Türk kripto para topluluğunda oyun ve merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarına yönelik artan ilgiyi gözler önüne sermekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir