Shota Arveladze: Emre Mor özel bir oyuncu!

Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Shota Arveladze, Pendikspor’u 2-0’lık skorla mağlup ettikleri mücadelenin ardından konuştu.

Maçın kolay olmadığını, zor bir karşılaşma olduğunu aktaran Shota Arveladze, “Rakiple puanlarımız çok yakındı. Maçlar azalıyor, stres artıyor. Daha güzel oynamak isterdik. Ama skor çok önemli. Futbolcuları tebrik ediyorum. Güzel goller oldu. Pozisyonlara girdik, pozisyon vermedik. 90 dakika konsantreydik ve çok önemli bir galibiyet aldı” dedi.

Takıma yeni katılan Emre Mor ve son haftalarda çıkışa geçen Eysseric’in performansıyla ilgili konuşan Shota Arveladze, “Emre özel bir oyuncu, ondan çok şey bekliyorum. Özel bir yetenek. Her topa dokunduğunda beklenti yükseltiyor. Bugün çok önemli bir gol attı. Maçın içinde kaldı. Defansif ve ofansif oynadı. Kalan maçlarda bizim için çok önemli olacak. Eysseric de son haftalarda takımı taşıyan isimlerden birisi” ifadelerini kullandı.

Emre Mor’un, A Milli Takım’ın Avrupa Şampiyonası kadrosuna alınması gerekir mi diye sorulması üzerine Shota Arveladze, “Emre Mor böyle devam etmesi durumunda, hoca zaten Avrupa Şampiyonası kadrosuna alacaktır. Fit durumda olunca, kalan maçlarda da oynarsa hocaya bağlı olacak. Son 5 maçta nasıl oynadığına bakmazlar sonuçta. Orada birçok oyuncu olacak. Çok kolay değil. Ama sonuçta Emre Mor’un kalitesi belli” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx